ZWALCZANIE SZKODNIKÓW DREWNA

Jednym z kluczowych materiałów w większości domów jest drewno. Używa się go głównie do tworzenia konstrukcji dachowych oraz posadzek wewnątrz budynku. Jednak coraz częściej spotykamy ten surowiec w formie altan ogrodowych czy tarasów. Te miejsca są szczególnie narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz szkodniki, które chcą się żywić i rozmnażać kosztem kondycji naszego drewna.

Usługi DDD, a zwalczanie szkodników drewna

Zwalczanie szkodników drewna to nic innego jak jedna z wielu usług dezynsekcji, którą od lat zajmujemy się w DDD Serwis. Nasi specjaliści kompleksowo pozbędą się różnego rodzaju drewnojadów. Odpowiednio wczesna interwencja jest kluczem do zapobiegnięcia zniszczeń, jakich potrafią dokonać szkodniki.

Zwalczanie szkodników drewna to zabiegi, które obligują nas do wykorzystania przyrządów, umiejętności, wiedzy oraz pozwoleń umożliwiających prawidłowe i profesjonalne wykonanie usługi. Nasza firma wykonała już wiele zabiegów i od lat przeprowadza usługi zwalczania szkodników posługując się wymaganymi kwalifikacjami oraz certyfikatami. Skutecznie przeprowadzamy cały proces dając gwarancję na wyeliminowanie problemu.

Zwalczanie szkodników drewna – rodzaje owadów

Spuszczel pospolity

Jest to gatunek chrząszcza, który najczęściej występuje w konstrukcjach dachowych, drewnianych podłogach oraz okiennicach. Najlepszym sposobem na pozbycie się szkodnika jest użycie specjalnych środków chemicznych. Za ich pomocą pozbędziemy się zarówno dorosłych osobników jak i ich larw, które drążą kanały w suchym drewnie niszcząc go przy tym.

Kołatek domowy

W odróżnieniu od spuszczela pospolitego jego ulubionym miejscem na żerowanie jest drewno w wilgotnych i chłodnych miejscach (np. piwnicach). Aby zwalczyć kolonie kołatka domowego używa się metod termicznych lub (tak jak w przypadku spuszczela) stosuje się środki chemiczne, które z używamy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Korniki i inne drewnojady

Istnieje wiele tysięcy rodzajów owadów z rodziny kornikowatych, w Polsce występuje około 100. Najpopularniejszym jest zdecydowanie kornik drukarz, występujący głównie w żywych drzewach, w których drąży tunele.

Użycie odpowiedniej metody zwalczania korników wiąże się indywidualnym podejściem do problemu z racji na różnorodność gatunkową.

Zwalczanie szkodników drewna – Wrocław

Zwalczanie szkodników drewna jest jedną z naszych specjalności. Wykonujemy nasze usługi na terenie całego Wrocławia i okolic.

Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.

Zwalczanie szkodników drewna Dezynsekcja Wrocław
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja HACCP, GMP GHP, AIB, BRC - Zwalczanie szkodników drewna