LIKWIDACJA ZAPACHÓW

Likwidacja zapachów, zwana inaczej dezodoryzacją, ma na celu usunięcie przykrych zapachów, które są spowodowane różnego rodzaju procesami, czynnościami czy innymi nieprzyjemnymi rzeczami. Do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej problematycznych należą:

 • fermentacja;
 • rozkład organiczny;
 • wymiociny;
 • mocz;
 • odchody;
 • chemikalia;
 • dym tytoniowy;
 • spalenizna. 

 

Dużo ludzi uważa, że nieprzyjemne zapachy można usunąć używając różnych środków w sprayu, odświeżaczy czy kadzidełek zapachowych. Jednak nie jest to takie proste. Zabiegi tego typu powodują tylko chwilowe maskowanie odoru, a nie wyeliminowanie go. Niestety używanie odświeżaczy i nieudolne zabiegi domowymi sposobami mogą spowodować pogorszenie stanu oraz działanie całkiem odwrotne od zamierzonego.

Istnieją również inne domowe sposoby na częściowe pozbycie się odorów. Musimy jednak pamiętać, że zabiegi takie jak wietrzenie, pranie obić meblowych jak najbardziej zmniejszą odczuwalność uciążliwego zapachu, jednak nie zlikwidują go całkowicie. 

Aby na stałe pozbyć się nieprzyjemnego zapachu należy bezwzględnie zlokalizować jego źródło i bezdyskusyjnie je usunąć. 

Uciążliwe odory

Są sytuacje, w których zlokalizowanie źródła nieprzyjemnego zapachu jest bardzo trudne. Albo gdy miejsce, z którego wydobywa się odór jest trudno dostępne. W takich przypadkach domowe sposoby mogą być niewystarczające. 

Przykładowo może to być rozkładająca się padlina w podwieszanym suficie albo zapach spalenizny utrzymujący się po pożarze. Częstym problemem w starych budynkach jest też zawilgocenie lub zagrzybienie. W takich przypadkach należy skorzystać z pomocy specjalistów.

DDD Serwis

Naszą specjalizacją są usługi DDD – dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja. Dezodoryzacja plasuje się w tej trzeciej kategorii. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc zlokalizować źródło przykrego zapachu i skutecznie się go pozbędziemy.

Do wykonania zabiegu dezodoryzacji używamy przede wszystkim silnych utleniaczy, które posiadają właściwości dezynfekujące. Są grzybobójcze i bakteriobójcze. Preparat jakim jest ozon jest silnie toksyczny. Występuje w wysokich stężeniach, dlatego też należy zachować przy ich używaniu szczególnej ostrożności, natomiast pomieszczenia w których jest używany muszą być przez jakiś czas wyłączone z użytku. Po zabiegu należy je gruntownie przewietrzyć. Ozonowanie polecamy szczególnie tam, gdzie chemiczne zabiegi nie są możliwe do wykonania.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji, a nasze usługi wykonujemy na terenie całego województwa Dolnośląskiego.

Podstawowym priorytetem jest dla nas satysfakcja Klientów, zarówno jeśli chodzi o duże przedsiębiorstwa i zakłady, jak również o klientów indywidualnych. Naszym głównym atutem jest wieloletnia praktyka, poparta odpowiednim przygotowaniem zawodowym, w szczególności wiedza z zakresu biologii w tym znajomość zwyczajów i zachowań zwierząt, entomologii, chemii, mykologii, oraz innych dziedzin nauki.

 

Odory bardzo uciążliwe i ciężkie do usunięcia sposobami domowymi:

 • padlina która rozkłada się w trudno dostępnym miejscu, np. w podwieszanym suficie,
 • zapach budynku który jest zagrzybiały czy mocno zawilgocony,
 • zapach psującego się mięsa w lodówce,
 • mocz kota, którym „zaznacza” teren,
 • pożaru itp.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!