Żelowanie (metoda żelowa)

Aktualnie na rynku zwalczania insektów możemy dostrzec coraz to nowsze metody dezynsekcji. Starsze strategie zastępowane są nowszymi, co zapewnia jeszcze lepsze efekty. Tak jest właśnie w przypadku żelowania, które stopniowo zastępuje metodę opryskową. Na czym polega i czy jest skuteczna?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem zwalczania większości insektów, które pojawiają się w mieszkaniach, lokalach i halach był oprysk. Metoda ta jednak nie była doskonała i posiadała wiele istotnych wad.

Wiele trucizn, które wykazywały skuteczność w stosunku do szkodników, były groźne również dla ludzi. W celu przeprowadzenia dezynsekcji w ten sposób trzeba było prosić o opuszczenie miejsca mieszkańców lub pracowników na kilka godzin. Istniała również konieczność zabezpieczenia żywności oraz elementów wyposażenia. Następnie zawilgocony lokal należało porządnie wywietrzyć.

Sytuacja zmieniła się po odkryciu metody żelowania. To obecnie jedna z najskuteczniejszych i często wykorzytstywanych metod zwalczania insektów. Oprócz swojej skuteczności charakteryzuje się niezwykłą dyskrecją.

Co to jest żelowanie?

Metoda żelowa polega na aplikacji specjalnego środka owadobójczego w formie żelu. Zawiera on specjalnie dobrane feromony, które przyciągają insekty, a także wysokobiałkowe substancje. Dodatkowo w składzie znajdziemy szybko działający składnik aktywny.

Żelowanie zyskuje na popularności dzięki bezpieczeństwu oraz długotrwałym efektom. Zabezpiecza przed insektami nawet do 12 miesięcy.

Jakie insekty zwalcza metoda żelowa?

Wiele pytań zainteresowanych dotyczy tego, jakie szkodniki zwalcza metoda żelowa. Warto pamiętać, ze rodzaj biobójczego żelu dobiera się właśnie ze względu na rodzaj owadów, które trzeba wytępić. Metoda ta skutecznie zwalcza takie insekty jak:

  • karaczany (prusaki, wschodnie, brązowo-paskowane);
  • przybyszka amerykańska;
  • hurtnica pospolita;
  • podziemnica zwyczajna;
  • mrówki faraona i inne gatunki mrówek.

Metoda żelowa – zalety.

Preparaty, które są ogólnodostępne w sklepach nie są tak skuteczne jak profesjonalne żele owadobójcze stosowane przez specjalistów. Dużą różnicą jest stężenie substancji biobójczej oraz jej rodzaj. Warto jednak pamiętać, iż próbując metody żelowej na własną rękę, możemy jedynie sprawić, że owady bardziej uodpornia się na użyty insektycyd. Korzystając natomiast z usług profesjonalnej firmy, mamy gwarancję skuteczności tej metody oraz dobór odpowiedniego preparatu i jego stężenia.

Jakie są zalety metody żelowej na insekty?

  • pełna dyskrecja;
  • możliwość przeprowadzania procesu w obecności ludzi;
  • długi czas działania;
  • niska cena;
  • brak konieczności mycia i wietrzenia pomieszczenia po zabiegu.

Realizujemy profesjonalne zabiegi zwalczanie insektów zarówno w obiektach przemysłowych jak i w domach indywidualnych odbiorców z wykorzystaniem metody żelowej. Dysponujemy zarówno wykfalifikowanym personelem, jak również wysokiej jakości urządzeniami i nowoczesnymi preparatami.