ZABEZPIECZENIE PRZED PTAKAMI

Ptaki, z jednej strony zwierzęta niezbędne w funkcjonowaniu ekosystemu, z drugiej jednak strony bywają prawdziwym utrapieniem. Na ich obecność, a przede wszystkim szkody jakie powodują, szczególnie utyskują, rolnicy mieszkańcy miast, właściciele firm, zakładów przemysłowych i przetwórczych czy zarządcy centrów logistycznych i magazynów.

Ptaki – jakie szkody powodują ?

Na szkody powodowane przez ptaki od lat narzekają rolnicy, którym niszczą uprawy rolne i zbiory ze stawów hodowlanych. Ale i mieszkańcom aglomeracji miejskich nie obce są innego typu szkody jakie powodują. Wiele gatunków ptaków doskonale czuje się w miastach, głównie z powodu braku naturalnych wrogów w postaci drapieżników, łatwiej dostępnego pokarmu i cieplejszych zim. Żyją najczęściej gromadnie, zakładając gniazda w szczelinach budynków czy pod ich dachami, w konstrukcjach budynków przemysłowych i magazynowych, nierzadko dokonując zniszczeń w elewacji i na poddaszach. Są zazwyczaj dość hałaśliwe, ale co gorsza pozostawiane przez nie odchody stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Szczególnie uciążliwe bywają gołębie, są bowiem mało wymagającymi ptakami i wystarczy im kawałek parapetu, balkonu czy elementu budynku by zakładać prymitywne gniazda.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ptasie odchody mogą być źródłem szeregu chorób, jak np.:

  • ornitozy,
  • salmonellozy,
  • listeriozy,
  • toksoplazmozy,
  • boreliozy,
  • kryptosporydiozym,

przenoszą także pasożyty, więc tym bardziej należy ograniczać bezpośrednie z nimi kontakty.

Zabezpieczenie przed ptakami we Wrocławiu i okolicach

O ile sąsiedztwa uciążliwych ptaków trudno uniknąć, o tyle istnieją sposoby, by skutecznie zniechęcić je od bytowania i zakładania gniazd w naszym bezpośrednim otoczeniu. Jednym ze sposobów zabezpieczenia przed ptakami są tak zwane kolce lub spirale zabezpieczające. Proste w budowie i montażu a wysoce efektywne w działaniu.

Kolce zabezpieczające składają się z metalowych prętów przytwierdzonych do transparentnej podstawy. Z kolei spirale zabezpieczające to z kolei wygięty owalnie drut zamocowany na specjalnych podstawkach. Oba urządzania działają na tej samej zasadzie – uniemożliwiają ptakom siadanie i gniazdowanie w miejscach, gdzie zostały zamocowane. Co ważne nie ranią one zwierząt a jedynie odstraszają tworząc barierę trudną dla nich do sforsowania.

W przestrzeniach półotwartych, wnękach, narożach elewacji i dachu sprawdzają się również specjalne siatki zabezpieczające, wykonane z polietylenu. Występują w różnych rozmiarach i można je z niewielkim wysiłkiem zamontować na wybranej przestrzeni.

Skuteczne w walce z obecnością ptaków są także specjalistyczne odstraszacze elektroniczne oraz wizualne. Te pierwsze generują odgłosy imitujące obecność drapieżników, te drugie z kolei do złudzenia przypominają naturalnych wrogów ptaków miejskich, więc tym samym zniechęcają ptaki do przebywania w bliższej odległości.

W naszej ofercie posiadamy usługę doboru i montażu zabezpieczeń przed ptakami. Obsługujemy zarówno odbiorców indywidualnych jak również spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, firmy oraz instytucje publiczne. Dobór odpowiedniego urządzenia dokonujemy na podstawie zarówno danego budynku czy miejsca, jak również pod kątem ptactwa, które na danym terenie bytuje.

Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja HACCP, GMP GHP, AIB, BRC - Zabezpieczenie przed ptakami  Deratyzacja Wrocław
Zabezpieczenie przed ptakami 

Zabezpieczenie przed ptakami we Wrocławiu i okolicach

Dzięki nam zabezpieczysz swój obiekt przed niepożądanych ptactwem. Działamy w oparciu o sprawdzone metody, które zapewnią ci spokój i bezpieczeństwo

Potrzebujesz wyceny – zapraszamy do kontaktu – odpowiadamy na każde pytanie.