Zamgławianie ulv

Zamgławianie ULV (z ang. Ultra-Low Volume), nazywane również areolozowaniem, to jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania różnego rodzaju pasożytów, które żyją w trudno dostępnych miejscach.

Dzięki niezwykle małym kroplom wody (pomieszanej ze specjalnym preparatem biobójczym), która jest wytwarzana podczas procesu zamgławiania, środek jest w stanie dotrzeć w najmniejsze zakamarki, skutecznie eliminując niepożądanych sąsiadów.

Zamgławianie ULV można wykonywać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, na zewnątrz oraz w pojazdach.

Na czym polega zamgławianie ULV?

Zabieg dezynsekcji wykonywany metodą ULV to tak zwane „wytworzenie zimnej mgły”. Generator rozdziela ciecz roboczą na krople wielkości 10~50µm, które wyrzucane są z urządzenia silnym strumieniem powietrza. Wygenerowana w ten sposób mgiełka jest tak lekka, że bardzo długo utrzymuje się w powietrzu (efekt zawieszenia). Mały rozmiar kropel i unoszenie się w powietrzu – jest to klucz do wysokiej skuteczności zamgławiania. W porównaniu z tradycyjnym opryskiem grubokroplistym, metoda ULV pozwala na dokładną penetrację szczelin i zakamarków co podczas oprysku z lancy jest niemożliwe.

Jakie pasożyty zwalcza zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV używa się w szczególności do walki z pluskwami, jednak metodę można zastosować do pozbycia się szeregu najróżniejszych pasożytów.

Do najpopularniejszych należą: karaluchy, pchły, muchy, mole, komary, mrówki oraz wszy. Jeśli masz problem z jeszcze innym owadem lub pasożytem, ta metoda prawdopodobnie również będzie równie skuteczna. Skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy najbardziej odpowiedni sposób zwalczenia problemu.

W jakich miejscach zalecane jest zamgławianie ULV?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, metodę tę najczęściej wybiera się gdy problem występuje w miejscach, do których niełatwo się dostać. Do takich miejsc zaliczamy różnego rodzaju szczeliny, przesmyki, czy inne trudno dostępne lokalizacje.


Każda walka z pasożytami wymaga indywidualnego podejścia. Wszystko zależy od skali, miejsca oraz rodzaju problemu.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

Zamgławianie ULV, nazywane również areolozowaniem,
Zamgławianie ULV, nazywane również areolozowaniem,