Urządzenia do dezynfekcji

Realizując zlecone nam prace, firma Pest Control VIP korzysta z nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji.

Zamgławiacze ULV

Stosowane podczas sterylizacji i dezynfekcji pomieszczeń takich jak biura, szpitale, hotele, restauracje, sklepy oraz innych, które były nastawione na działanie wirusów i bakterii. Zamgławianie ULV to zabieg polegający na wytworzeniu mikroskopijnych kropelek, a następnie rozprowadzeniu ich przy użyciu generatora zimnej mgły tzw. zamgławiacza ULV.

Kropelki te będące mieszaniną substancji dezynfekującej oraz wody w odpowiednich proporcjach, są dosłownie niewidoczne gołym okiem, ich średnica to ok. 10 do 30 mikronów! Dzięki temu są one lekkie i swobodnie unoszą się w powietrzu. Te właściwości – mały rozmiar i unoszenie się w powietrzu – odpowiadają za skuteczność zamgławiania. Mgła wytwarzana przez generator ULV (ultra low volume, co oznacza zamgławianie przy użyciu minimalnych ilości substancji biobójczych) dociera do praktycznie każdej szczeliny i eliminuje ukryte w niej wirusy, bakterie oraz insekty.

Ozonatory

Generator ozonu to niezbędne urządzenie służące do oczyszczania i odświeżania powietrza w domach i mieszkaniach. Wytwarzany przez ozonator ozon, ma także właściwości dezynfekujące i bakteriobójcze. Gaz wchodzi w reakcje z bakteriami, pleśniami, grzybami i innymi drobnoustrojami doprowadzając do ich całkowitego zniszczenia. Generator ozonu skutecznie usunie wszelkie przykre i nieprzyjemne zapachy. Ozon nie maskuje zapachów lecz całkowicie je neutralizuje. Nawet tak trudne do usunięcia, jak po pożarach.

Ozonatory znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i biurowych, usługowo – handlowych, magazynowych, sanitarnych. Ozon można wykorzystywać do dezynfekcji powietrza, skóry, odzieży, artykułów spożywczych, klimatyzacji samochodowej i wielu innych zastosowaniach.

Lampy UV

Promieniowanie ultrafioletowe UV należy do falowego promieniowania elektromagnetycznego, podobnie jak promieniowanie rentgenowskie, fale radiowe czy światło. Stosowanie lamp UV jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni. Promieniowanie to ma najsilniejsze właściwości biobójcze i nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje.

Ze względu na dużą skuteczność działania lampy UV wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest sterylność, a od czystości mikrobiologicznej zależy jakość usług oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Opryskiwacze ciśnieniowe

Opryskiwacze wykorzystywane są do zabiegów chemicznych przy dezynfekcji i dezynsekcji, wymagających zastosowania silnej i agresywnej chemii. Doskonale sprawdzi się przy zabiegach mających na celu likwidację bakterii, wirusów, pierwotniaków, grzybów w szpitalach, kuchniach restauracyjnych, stołówkach, na basenach, w toaletach publicznych, a także wirusów atakujących zwierzęta gospodarcze i leśne (np. ASF) i ludzkie (np. COVID-19).

Opryskiwacze spalinowe

Opryskiwacz spalinowy to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów opryskiwaczy. Jest to opryskiwaczy z silnikiem, który do pompowania cieczy potrzebuje paliwa. Tego rodzaju opryskiwacze wyróżniają się na tle właśnie automatyką działania. Są także szybsze, a praca z nimi jest znacznie wygodniejsza.

Maty dezynfekujące

Maty dezynfekcyjne stanowią podstawowe wyposażenie śluz dezynfekcyjnych i sanitarnych. Pozwalają skutecznie ograniczyć wnoszenie na obuwiu patogenów do stref produkcyjnych i hodowlanych. Maty wykłada się przy drzwiach i bramach wejściowych. Aby mata spełniała swoją rolę musi zostać umieszczona bezpośrednio przy drzwiach tak, by maksymalnie zmniejszyć możliwość omijania jej przez personel i osoby wizytujące obiekt.

Mata dezynfekcyjna uniwersalna jest idealna jako zabezpieczenie przejścia. Szczególnie dobrze sprawdza się w przejściach o bardzo dużym natężeniu ruchu pieszego jak i kołowego. Skutecznie dezynfekuje podeszwy obuwia nawet o bardzo głębokim bieżniku.