Zwalczanie kretów

Dla niektórych krety mogą wydawać się uroczymi stworzeniami, lecz dla właścicieli ogrodów, którzy mieli z nimi styczność, te niewielkie zwierzęta potrafią być prawdziwą udręką. Wystające z trawnika kopce to ich znaki rozpoznawcze, przez które nawet najbardziej zadbane ogrody mogą stracić na piękności. 

Mimo wątpliwej renomy tego stworzenia, dla wielu nie jest on szkodnikiem. Ssak nie ma też złych zamiarów. Jest on zwykłym owadożercą, który drąży podziemne tunele. Czasem zdarzy mu się jednak zamieszkać w ogrodach ludzi. Zachęca go żyzna i wilgotna gleba, w której występują liczne owady, stanowiące pokarm dla niego. 

Kretów nie interesują rośliny, jednak przez wspomniane wcześniej drążenie tuneli zwierzęta mogą przypadkiem uszkodzić korzenie rosnących kwiatów czy krzewów. 

Sposoby na zwalczanie kretów

Gdy kret z jakiegoś powodu upodoba sobie Twój ogród, a domowe sposoby nie wystarczają, warto zasięgnąć pomocy specjalistów. Zwalczanie kretów należy do jednego z segmentów DDD, a konkretniej do deratyzacji (mimo, że nie są one gryzoniami).

Zwalczanie kretów – gazy zapachowe

Pierwszą metodą jest użycie trutek w formie granulek lub płynów, które po kontakcie z wodą uwalniają gazy zapachowe. Są one wprowadzane bezpośrednio w norę, dzięki czemu substancje rozchodzą się po wydrążonych tunelach. Odpowiednie zapachy działają drażniąco na krety i powodują, że niechciani gości wyprowadzają się z ogródka. 

Zwalczanie kretów – dźwięki i wibracje

Kolejnym sposobem na profesjonalne zwalczanie kretów jest użycie dźwięków i wibracji. Istnieją specjalne odstraszacze emitujące niesłyszalny dla nas dźwięk o bardzo wysokiej częstotliwości – czasem też z opcją wibracji co może jeszcze bardziej poprawić efekty ich działania.  Krety są ślepe, lecz mają doskonały zmysł słuchu. Dzięki temu, nawet najmniejsze regularne drgania mogą doprowadzić szkodnika do szału i sprawić, że opuści on nasze podwórko w poszukiwaniu lepszego i bardziej przyjaznego dla niego miejsca.

Aby dowiedzieć się więcej na temat naszych usług zapraszamy do kontaktu.