Zwalczanie mrówek

Zwalczanie mrówek – DDD Serwis

Obojętnie czy mamy do czynienia z małą mrówczą kolonią, czy też z prawdziwą inwazją tych małych stworzeń, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy skutecznie pozbędą się ich z naszego otoczenia. Zwalczanie mrówek bywa żmudne i mało skuteczne jeśli nie jest przeprowadzane przez specjalistę.

Walka z mrówkami to skomplikowana sprawa. Należy dokładnie określić miejsce ich ulokowania, oszacować liczbę kolonii, czy w końcu powziąć odpowiednie środki, które w zaistniałych okolicznościach i zgodnie z oczekiwaniami klienta będą optymalne. 

Bez określenia tych podstawowych parametrów, stosowanie środków do zwalczania mrówek może być po prostu nieskuteczne.  Zwalczanie mrówek należy wykonać kompleksowo, aby mieć gwarancję iż przebiegło ono prawidłowo i skutecznie.

Zwalczanie mrówek – metody

Aby pozbyć się mrówek stosuje się oprysk szczegółowy, oprysk drobnokroplisty (zamgławianie), dezynsekcję mrówek przy pomocy środków sypkich, czy bardzo skuteczne żelowanie. Zastosowanie odpowiedniej metody do zwalczania mrówek, zależne jest od miejsca, w którym mrówki występują, wielkości populacji, czy też warunków środowiskowych.