Zwalczanie much

Zwalczanie much – informacje na temat much

Mucha domowa to niezwykle aktywny i uciążliwy owad a jeśli prowadzimy gospodarstwo hodowlane jej obecność jest praktycznie pewna. Larwy żerują na ulegających fermentacji substancjach pochodzenia organicznego takich jak np. odchody, pozostałościach paszy, żywności itp, dorosłe osobniki odżywiają się gnijącym jedzeniem, śmieciami, potem i wydzielinami błon śluzowych. Ich obecność nie tylko irytuje ludzi i zwierzęta hodowlane ale także przenoszą patogeny wielu niebezpiecznych chorób. Żerują bardzo często w ciągu dnia i pozostawiają po sobie sporo odchodów widocznych na ścianach, oknach, elementach wyposażenia. Warto wiedzieć, że mucha nie potrafi przeżuwać, zatem najpierw na jedzenie musi najpierw napluć by enzymy rozpoczęły swoją pracę. Biorąc pod uwagę, że na swoich odnóżach przenosi miliony bakterii i wirusów każdy ich kontakt z żywnością może powodować jej poważnie zanieczyszczenie.

Mucha domowa rozmnaża się w niezwykle szybkim tempie, a jej pełny cykl przepoczwarzania z jaja w postać dorosłego osobnika trwa około tygodnia. Dorosła samica składa średnio 600 jaj, łatwo zatem więc się domyślić jak szybko ich populacja może osiągnąć trudną do zniesienia wielkość. Charakteryzuje je także bardzo silnie rozwinięty zmysł zapachu dzięki któremu z łatwością lokalizują interesujące je zapachy.

Zwalczanie much – proces

Zwalczanie much to proces dość trudny i powinien swoimi działaniami obejmować zarówno bezpośrednie metody ich zwalczania jak również wszelkie metody profilaktyczne utrudniające ich rozwój. Zwalczanie much to także skupienie się nie tylko na dorosłych osobnikach, ale także na ich postaci larwalnej, w czym bezsprzecznie pomocna jest dobra znajomość ich zwyczajów, fizjologii oraz działania preparatów biobójczych.

Cykl działań związanych ze zwalczaniem much przede wszystkim należy dopasować do rodzaju pomieszczenia w jakim się rozmnażają, przepoczwarzają i żerują. Zawsze należy brać pod uwagę, by zwalczać nie tylko osobniki dorosłe, ale także każdą postać ich larwy np. wykorzystując tzw. insektycydy hamujące rozwój podstawowych organów tych owadów. Dość nowym rozwiązaniem jest także wykorzystanie tzw. biomuchy, która składa swoje jaja do bobówek much nie dopuszczając do wylęgania dorosłych osobników.

Zwalczanie much – much

Skuteczne zwalczanie much to także cały szereg klasycznych rozwiązań jakie ma do dyspozycji większość profesjonalnych firm dezynsekcyjnych, w tym:

  • opryski,
  • zamgławianie,
  • fumigacja,
  • lampy owadobójcze,
  • środki profilaktyki.

W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i efektywne w danym przypadku metody zwalczania much. Doskonale orientując się w cyklu rozwojowym i zachowaniach muchy domowej jesteśmy w stanie przygotować najlepiej działające synergicznie metody ich pozbycia się.

Zwalczanie much Dezynsekcja Wrocław
Zwalczanie much
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja HACCP, GMP GHP, AIB, BRC Zwalczanie komarów odkomarzanie - Zwalczanie much
Zwalczanie much