ZWALCZANIE KOMARÓW

ZWALCZANIE KOMARÓW ODKOMARZANIE NA POSESJACH PRYWATNYCH

Aby poprawić nasze samopoczucie i miło spędzać czas na świeżym powietrzu, czy to na działce, nad jeziorem, w lesie czy ogrodzie, należy przeprowadzić zabieg zwalczania komarów. Owady te jak wiemy z doświadczenia są bardzo uciążliwe.

Zwalczanie komarów – odkomarzanie przeprowadzane jest następującymi metodami:

  • termicznie – za pomocą gorącej mgły,
  • opryskowo – najczęściej stosowana,
  • zimną mgłą – czyli aerozolowaniem ULV,
  • metodą biologiczną,
  • metodą fizyczną.

Można też przeprowadzić Zwalczanie komarów, odkomarzanie metodą chemiczną, jednak przy tym zabiegu zalecamy koniecznie przykrycie folią oczek wodnych. Większość preparatów chemicznych wykazuje nieobojętne dla organizmów wodnych działanie. Nie chcielibyśmy, aby preparaty wpływały na zarybione akweny.

Zwalczanie komarów, odkomarzanie

Zwalczanie komarów, odkomarzanie przeprowadzamy przy pogodzie, która jest do tego najbardziej odpowiednia. Najczęściej wcześnie rano lub późnym popołudniem. Z racji tego, że owady mają swój cykl biologiczny i wówczas wykazują największą swoją aktywność. Tym samym ograniczamy działanie chemicznych środków na owady pożyteczne. Przy zlecaniu nam takiego zabiegu proszę nie zapomnieć o poinformowaniu pracownika firmy o znajdującej się nieopodal pasiece – jest to KONIECZNE!

W jaki sposób wykonujemy zwalczanie komarów, odkomarzanie ?

Należy przed zabiegiem przykryć lub najlepiej schować dziecięce zabawki, zabezpieczyć zarybione oczka wodne, oraz karmniki dla zwierząt. Wszystkie okna oraz drzwi budynków mieszkalnych i przydomowych należy pozamykać. Zabezpieczyć należy w ten sam sposób inwentarz.

Po tych czynnościach sporządzamy roztwór chemiczny i wykonujemy oprysk, który jest wykonywany opryskiwaczem turbinowym. Szczególną uwagę poświęcamy miejscom lęgowym owadów. Pozwala nam to na dokładne opryskanie dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie, co jest jednoznaczne z dużą skutecznością. Natomiast zabieg zamgławiania wykonuje się przy użyciu zamgławiaczy termicznych, na gorąco, lub też ultraniskoobjętościowych ULV, na zimno. W ten sposób jest wytwarzana mgła chemiczna, która ma za zadanie zwalczyć owady.

Jak rozumieć zwalczanie komarów, odkomarzanie metodą zamgławiania przestrzennego?

Jest to nic innego jak usługa mająca na celu naniesienie substancji chemicznych na teren z którego chcemy się pozbyć uciążliwych owadów. Jest to forma mgły chemicznej, gdzie wyrzucana kropla jest znacznie lżejsza i utrzymuje się w powietrzu dużo dłużej niż oprysk, co pozwala na przenoszenie się w powietrzu i pozostać tam gdzie jest to konieczne. Zamgławianie jest bardziej zalecane przy bujnej roślinności, krzewach, gęstych zaroślach czy szuwarach. Z doświadczenia wiemy, że te wilgotne miejsca są idealnymi do rozwoju komarów i meszek.

Na czym polega zwalczanie komarów,  odkomarzanie metodą biologiczną?

Jest to nic innego jak aplikacja mikrobiologicznych środków w miejscach, gdzie rozwijają się larwy komarów.
W szczególności tam, gdzie stoi woda: sadzawki, kałuże, stawy, jeziora ale także w wodach płynących
w przypadku próby zwalczenia larw meszek, które są równie uciążliwe jak komary. W tym zabiegu wyłączamy zbiorniki wody pitnej. Biologiczne środki zupełnie nie wpływają negatywnie na inne gatunki owadów. Są całkowicie bezpieczne dla człowieka i zwierząt zarówno dzikich jak i domowych.

Na czym polega zwalczanie komarów, odkomarzanie metodą fizyczną?

Ten sposób odkomarzania polega na tworzeniu bardzo cienkiej błony na rozlewiskach i terenach podmokłych. Błona ta powoduję, że samice składają jaja na powierzchni i tym samym blokuje wylot dojrzałych osobników
i dalszy rozwój, w związku z czym giną. Polega to również na wlaniu środka do wody, gdzie tworzy się bariera dla komarów. Jest ona elastyczna na skutek silnych wiatrów i odporna na działanie słońca. Inną metodą zwalczania komarów zaliczaną do fizycznych jest stosowanie lamp owadobójczych, które skutecznie je eliminują światłem ultrafioletowym. Przy tej metodzie musimy jednak pamiętać, że lamp nie należy instalować na zewnątrz budynków. W taki sposób giną owady obojętne lub pożyteczne, zwabione światłem.

Orientacyjny koszt usługi odkomarzania terenów otwartych

powierzchnia w m2 koszt
do 1000m2 400zł
1000m2 – 3000m2 800zł
3000m2 – 1ha 800zł
+ 200zł za każde dodatkowe 1000m2

Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja HACCP, GMP GHP, AIB, BRC Zwalczanie komarów
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja HACCP, GMP GHP, AIB, BRC Zwalczanie komarów odkomarzanie - Zwalczanie much