Zwalczanie kun

Kuna domowa to dość powszechnie występujący u nas wszystkożerny drapieżnik z rodziny łasicowatych, który jeśli się zadomowi, potrafi wyrządzić sporo uporczywych i problematycznych szkód.

Trudno kunę przeoczyć, zarówno ze względu na widoczne szkody jakie jest w stanie wyrządzić, ale także ze względu na spory hałas jaki zazwyczaj towarzyszy jej obecności, co bywa szczególnie uciążliwe bo jest aktywna głównie w nocy. Jest zwierzęciem ważącym około 0,5k, o długości z ogonem około metra o ciemnym ubarwieniu i białej plamie w okolicy piersiowej.

Jakie szkody może wyrządzić kuna?

Przede wszystkim poza hałasem jej obecność rozpoznasz po bałaganie jaki po sobie zostawia w postaci poprzewracanych przedmiotów i porozrzucanych resztek jedzenia. Nie przeoczysz jej także ze względu na widoczne odchody, poprzegryzane kable i poważnie uszkodzone izolacje cieplne (np. na poddaszach). Wydziela także nieprzyjemny zapach. Potrafi zrobić sobie spiżarnię również np. z naszego samochodu czyniąc w nim również sporo szkód. Ich pojawienie się w miejscu składowania żywności i wrażliwych przedmiotów, jak np. leki może narazić Cię na konieczność utylizacji całej partii składowanych rzeczy. Wiąże się to z ogromnymi kosztami i może również skończyć się karą od Sanepidu.

Zwalczanie kun.

Zwalczanie kun nie należy do łatwych, jest to zwierzę niezwykle zwinne i płynnie wspina się nawet na kilka metrów. Niestety jest to także ssak dość inteligentny, zbierający i chomikujący zapasy żywności, jest przy tym płochliwa i nadzwyczaj ostrożna, nie jest zatem łatwo ją zwabić i złapać.

Należy pamiętać, że kuna należy do gatunków chronionych, zatem jej zabijanie nie jest dozwolone.
Zwalczanie kun najlepiej powierzyć fachowcom, którzy znając ich cechy charakterystyczne, zachowanie i zwyczaje są w stanie dość szybko zlokalizować gniazdo i ostatecznie złapać.

Ale zwalczanie kun to nie tylko znalezienie sposobu ich złapania, a przede wszystkim zabezpieczenie się przed ich obecnością. Doświadczony fachowiec pomoże zlokalizować miejsca newralgiczne i odpowiednio je zabezpieczyć aby uniemożliwić ich ponowne zagnieżdżenie się.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym zwalczaniem kun domowych, oraz skutecznym zabezpieczaniem budynków przed ich powrotem.