Dezynsekcja w domach i na posesjach prywatnych

DEZYNSEKCJA w domach i na posesjach prywatnych

Głównym zadaniem firmy DDD Serwis jest dezynsekcja, która polega na likwidacji szkodliwych owadów. Zwalcza pasożyty, stawonogi takie jak prusaki, mrówki, pluskwy, pchły, wszy, komary i inne. Wykonujemy dezynsekcję stosując środki fizyczne ( para wodna, lód, promienie UV, gorące powietrze ), środki mechaniczne takie jak odkurzanie, czyszczenie, wyłapywanie. Dodatkowo aby zwiększyć naszą skuteczność do często stosowanych metod przez nas praktykowanych zaliczamy również chemiczne, gdzie używamy do zwalczenia owadów pestycydów, oraz biologiczne, gdzie ma miejsce wprowadzanie innych organizmów biologicznych w celu unieszkodliwienia celu.

Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu dezynsekcji tak, aby byli Państwo w 100% zadowoleni ze świadczonych usług. Posiadamy niezbędne doświadczenie w tym zakresie poparte wiedzą oraz zgodnie z wymogami bezpieczeństwa zdrowotnego ludzi i zwierząt. Wykorzystujemy nowoczesne preparaty wiodących producentów światowych.

Nasza firma przeprowadza dezynsekcję następującymi metodami:

  1. metodą klasyczną – jest to metoda opryskowa, której zadaniem jest aplikacja pod ciśnieniem w formie płynnej preparatów, które mają na celu pozbyć się owadów. Wykonujemy to za pomocą urządzeń takich jak opryskiwacze ręczne, plecakowe, spalinowe ). Jest ona w zasadzie najczęściej stosowaną metodą dezynsekcji ze względu na skuteczność i wygodę, gdyż opryskujemy miejsca wędrówek owadów oraz miejsca ich przebywania co gwarantuje uzyskanie pożądanego efektu.
  2. metodą żelową – która polega na zastosowaniu zatrutych przynęt w postaci pułapek z żelowym preparatem. Polega na punktowej aplikacji żelu w miejscach, gdzie bytują szkodniki oraz na ścieżkach ich wędrówek. Jest ona bardzo dyskretna i bezpieczna dla otoczenia z uwagi na fakt, że żel umieszczany jest w miejscach trudno dostępnych. Z uwagi na ten fakt polecamy tę metodę do przeprowadzania w domach gdzie przebywają dzieci, zwierzęta, w żłobkach, przedszkolach i innych lokalach w których należy zachować środki szczególnej ostrożności.
  3. metodą zamgławiania – która polega na rozpylaniu w powietrzu cieczy w postaci aerozolu. Metoda ta jest bardzo skuteczna gdyż środki chemiczne w postaci pary penetrują dokładnie trudno dostępne miejsca. Przy tej metodzie można wytwarzać zimną lub gorącą mgłę, jest to uzależnione od maszyny jaką się używa. Metodę zamgławiania stosuje się najczęściej przy zwalczaniu szkodników takich jak owady latające ( mole, komaty, meszki, muchy ) oraz biegające ( prusaki, karaluchy, pluskwy ).
  4. metodą wymrażania – jest to metoda przy której używa się suchy lód. Jest w pełni ekologiczna. Polega ona na wykorzystaniu właściwości ciekłego dwutlenku węgla, gdzie w trakcie aplikacji specjalistycznym urządzeniem powstaje suchy lód w formie śniegu o temperaturze aż -78 st.C. Bardzo niska temperatura jest gwarantem momentalnego schłodzenia się powierzchni i tym samym uszkodzenia komórek żywych organizmów, zarówno owadów jak ich jaj. Metoda Cryonite jest polecana wszędzie tam gdzie tradycyjne metody chemiczne są niepożądane. Wymrażanie suchym lodem stosuje się do zwalczania pluskiew domowych.
  5. metodą opylania – którą wykorzystuje się jako nanoszenie substancji pylistych. Są to pudry i pyły, które dozowane są za pomocą opylaczy i specjalnych miechów. Ta metoda jest stosowana do dezynsekcji urządzeń elektronicznych i elektrycznych, gdzie nie możemy zastosować żadnych płynów. Stosujemy ją również wtedy, gdy chcemy aby pyłek był przenoszony przez owady do gniazda. Metoda ta bardzo często stosowana jest przy osach, szerszeniach, karaluchach, pluskwach, pchłach itd.
  6. metodą wygrzewania termicznego – przy użyciu temperatury wyższej niż 60 st.C. Jest to metoda przy której używa się specjalistycznych pieców grzewczych. Podgrzewane są przedmioty za pomocą pieca do pożądanej temperatury, a w skutek utrzymywania się tak wysokiej temperatury w efekcie owady i ich jaja, larwy giną. Jest to metoda w 100% ekologiczna i bezpieczna. Najczęściej jest stosowana przy likwidacji szkodników w magazynach, młynach, zakładach produkcyjnych oraz często przy zwalczaniu pasożytów oraz owadów sanitarnych.