mgr inż. Mateusz Krzyżowski Członek Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji

co-robimy

ZWALCZANIE PLUSKWY / ODPLUSKWIANIE

Specjalizujemy się w profesjonalnym zwalczaniu pluskwy domowej. Posiadamy duże doświadczenie w tym temacie, niezbędne kwalifikacje, szeroką wiedzę w tym zakresie oraz profesjonalny sprzęt do przeprowadzania takich zabiegów. Te wszystkie czynniki wpływają na to, że skutecznie zwalczamy te uciążliwe pasożyty! Zwalczanie pluskiew domowych odbywa się zgodnie ze standardami IPN (Integrated Pest Management).

Jakimi metodami zwalczamy pasożyty?

  • metodą chemiczną - która jest stosowana kilkakrotnie w celu całkowitego pozbycia się pluskwy. Z racji tego, że jest ciężka do wytępienia, wymaga powtórzenia zabiegów dezynsekcyjnych. Zaobserwowaliśmy, że około 99% owadów ginie dopiero po 3 dezynsekcjach. Przy dużej populacji pluskwy stosujemy metodą zamgławiania, aby objąć zabiegiem jak najszerszy obszar. Paspżyty wykazują bardzo silną odporność na insektycydy, dlatego do zabiegów stosujemy związki chemiczne z różnych grup. Do zabiegów stosuje się środki kontaktowo-pokarmowe. Działanie owadobójcze następuje w wyniku spożycia preparatu przez owady jak również poprzez kontakt z powierzchnią na którą środek był naniesiony.
    Zabiegi wykonywane metodą chemiczną pozwalają na bezpieczne przebywanie w pomieszczeniach po wykonaniu zabiegów dezynsekcji. Jedynym warunkiem jest gruntowne przewietrzenie pomieszczenia oraz wyschnięcie preparatów. 
    Przy zabiegach, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci (przy materacykach, łóżeczkach) stosujemy raczej metodę stamerowania (parowania), ewentualnie wymrażamy suchym lodem i temperaturą -78 st.C.

  • metodą wymrażania suchym lodem - to metoda, która polega na uzyciu maszyny wytwarzającej suchy lód o temperaturze -78 st.C i tym samym zwalczeniu szkodników za pomocą ciekłego dwutlenku węgla ( CO2 ). Metoda wymrażania CRYONITE jest światową innowacją, wpełni bezpieczną, uznaną za w 100% ekologiczną. Metoda wymrażania jest polecana szczególnie tym, którzy obawiają się metod chemicznych z różnych przyczyn.
    Zaletą tej metody jest to, że jest przeprowadzana jednorazowo i najczęściej zwalcza się tą metodą właśnie pluskwę domową. Pozwala usunąć przy jednorazowym zabiegu dorosłe owady ale również jaja i larwy. Nie ma konieczności wietrzenia pomieszczenia, nie wymagane jest wczewśniejsze specjalne przygotowywanie do zabiegu. Nie trzeba chować produktów spożywczych, ewakuować zwierząt, opuszczać lokalu.  Metoda ta jest pozbawiona skutków ubocznych takich jak zapach czy pozostawione ślady.

Jednak najwaznieszymi zaletami są  NATYCHMIASTOWA SKUTECZNOŚĆ oraz to, że jest znacznie korzystniejsza dla naszego zdrowia.